DUK

Ar ir kam reikia vitaminų ir mineralų papildų?

Ar kasdien suvartojate nuo 7 iki 10 vaisių ir daržovių porcijų? Nuo 2014 metų pagal naujas mitybos gaires per dieną rekomenduojama suvartoti nuo 7 iki 10 vaisių ir daržovių porcijų suaugusiems vyrams ir moterims. Daugelis tiek tikrai nesuvartoja. Be abejo, svarbiausias maistinių medžiagų šaltinis yra kasdienis mūsų maistas. Tačiau ar šiandien galime būti tikri, kad su maistu gauname visas būtinas medžiagas? Tyrimai rodo, kad daugumos Lietuvos gyventojų mityba yra nepilnavertė, rinkdamiesi maistą labiau galvojame apie kainą nei apie kokybę ir sveikatą. Kasdieniame racione yra per mažai ląstelienos, vaisių ir daržovių, per daug cukraus ir sočiųjų riebalų. Dėl streso, nevisavertės mitybos, žalingų įpročių, aktyviai sportuojant, sergant tam tikromis ligomis ar besilaukiant, maitinant kūdikį vitaminų poreikis gali padidėti. Žiemą ir ankstyvą pavasarį iš tiesų organizmas turi labiau kovoti su aplinkos faktoriais, yapč su šalčiu, drėgme, vėjais ir ivairiomis infekcinėmis ligomis. Neturime galimybės pasislėpti, todėl turime kaip nors stiprinti savo kūną.

Papildomai vartoti kai kurių vitaminų rekomenduojama:
1) moterims, kurios planuoja pastoti, yra nėščios arba maitina krūtimi;

2) moterims postmenopauzės laikotarpiu;

3) vegetarams ir veganams;

4) priklausomiems nuo alkoholio (B grupės vitaminai), esant maisto medžiagų įsiurbimo plonojoje žarnoje sutrikimams, po skrandžio operacijų ir sergant kai kuriomis ligomis.

Kas yra mineralai ir kodėl jie reikalingi?

Mineralai – tai ypač svarbios maistinės medžiagos, „puikiai sutariančios“ kartu su vitaminais ir užtikrinančios normalų organizmo funkcionavimą. Mineralai yra vieni iš pagrindinių kaulų, dantų, raumenų, kraujo, audinių bei nervų ląstelių sudedamųjų dalių. Mineralų galima rasti įvairiuose produktuose – mėsoje, dribsniuose, daržovėse, vaisiuose, riešutuose, pieno produktuose. Mineralų taip pat galima gauti ir iš maisto papildų. Mineralai skirstomi į dvi grupes: Makromineralai (Natris, druska (natrio chloridas), kalis, kalcis, fosforas, magnis, siera). Šių mineralų žmogaus organizmui reikia pakankamai dideliais kiekiais. Mikroelementai: geležis, cinkas, jodas, selenas, varis, manganas, fluoridas, chromas, molibdenas. Šių mineralų organizmui reikia žymiai mažesniais kiekiais.

Kas yra vitaminai ir kokia jų nauda?

Vieni iš svarbesnių veiksnių stiprinant organizmo funkcionavimą yra vitaminai – biologiškai aktyvių organinių junginių grupė. Jie priskiriami nepakeičiamiems mitybos veiksniams. Į organizmą vitaminai patenka daugiausiai su maistu. Vitaminai dalyvauja medžiagų apykaitos reguliavimo procesuose – įtakoja maisto medžiagų pasisavinimą, sąlygoja normalų ląstelių augimą ir organizmo vystymąsi. Gyvajame organizme daugybės reakcijų katalizatoriai vadinami fermentais. Kadangi vitaminai yra pagrindinė fermentų sudedamoji dalis, būtent jie lemia normalią fermentų funkciją ir aktyvumą. Trūkumas, o tuo labiau nebuvimas kurio nors vitamino priveda prie medžiagų apykaitos sutrikimų.

Ar nepadauginsiu vitaminų?

LIVOL vitaminų sudedamųjų medžiagų kiekiai harmoningai pritaikyti skirtingo amžiaus ir lyties žmonių poreikiams bei artimi rekomenduojamoms paros normoms, dėl to Jūs galite būti tikri, kad gausite saugias ir adekvačias normas.

Kad ir kokie vitaminai naudingi organizmui, jų rekomenduojama paros norma neturėtų būti viršijama. Save gerbiantys gamintojai visada nurodo vitaminų kiekį miligramais (mg) ir RMV (referencinė maistinė vertė) procentais. Profilaktikai rekomenduojama naudoti tik RMV ar net mažiau, nes kažkiek vitaminų vis tik gaunate su maistu. Išskyrus vitaminą D, jo mums reikia žymiai daugiau.

Kaip vitaminai pasisavinami?

Inovatyvios EC gamybos technologijos dėka LIVOL MULTI produktų sudedamosios dalys dengiamos specialiu sluoksniu, kuris garantuoja vitaminų, mineralinių medžiagų įsisavinimą ir fiziologinį poveikį. Medžiagos išsiskiria toje virškinamojo trakto vietoje, kurioje organizmas jas geriausiai įsisavina.

„EC“ TECHNOLOGIJOS PRANAŠUMAI:
• apsaugo sudedamąsias medžiagas nuo skrandžio rūgštinės terpės poveikio;
• medžiagos keliaudamos virškinamuoju traktu palaipsniui išsiskiria ten, kur reikia, todėl jos ne suyra pakeliui, o maksimaliai pasisavinamos;
• apsaugo skrandį nuo sudirginimo. Tai ypač aktualu tiems, kurių skrandis yra jautrus.

Kur produktai gaminami?

LIVOL multivitaminai gaminami Danijoje nuo 1959 metų. Lietuvoje tai buvo patys pirmieji multivitaminai, pelnę vartotojų pasitikėjimą prieš 20 metų ir jį išsaugoję iki šių dienų.

Ar tiesa, kad pavasarį visiems trūksta vitaminų ir todėl jų reikia gerti papildomai?

Vitaminai dalyvauja svarbiausiose cheminėse reakcijose, kurios vyksta žmogaus organizme, todėl jų būtina gauti visus metus (ne tik pavasarį) kartu su maistu. Organizmas negali pakankamai pats pasigaminti tų medžiagų, o kai kurių atsargos yra tokios mažos, kad pirmieji hipovitaminozės požymiai pajuntami jau po savaitės.

Vienas svarbiausių vitaminų – D. Kaip žinoti, kad organizmui jo trūksta?

Šis vitaminas padeda palaikyti žmogaus organizmo gyvybines funkcijas. Mūsų organizmas gamina vitaminą D, veikiant saulės spinduliams, tačiau nemažai žmonių vis labiau vengia saulės, bijodami odos vėžio, raukšlių ar senatvinių dėmių. Vadinasi, vitamino D trūkumas tampa dar aktualesnis.
Sužinoti, ar organizmui netrūksta šio svarbaus vitamino, galima atlikus kraujo tyrimą – nustatant vitamino D (25-OH) kiekį, kuris yra pagrindinė viso vitamino D rezervo forma.

Turiu problemą nuryti vitaminus. Ką daryti?

Siekiant rasti geriausią tabletės formą, kurią lengviau nuryti „Orkla Care“ inicijavo tyrimą. Buvo atsigręžta į gamtą ir sukurta migdolo formos tabletė „Perfect tablet“, kurią lengviau nuryti nei apvalią ar pailgą. Naujoji tabletės forma patikrinta Danijos Technologijos Institute. LIVOL MULTI vitaminų šeimoje net keturių produktų tabletės gaminamos migdolo formos: LIVOL MULTI Visai šeimai (90 tablečių), LIVOL MULTI Herba bei Herba 50+ (100 tablečių) ir LIVOL MULTI suaugusiems 50+ (60 tablečių).

Į ką atkreipti dėmesį renkantis vitaminus?

Geriau įsigyti kompleksus, į kuriuos įeina ne tik vitaminai, bet ir mineralinės medžiagos, nes organizmui dažnai trūksta įvairių mikroelementų. Kiekviename produkte skirtinga sudėtis ir skirtingi kiekiai. Renkantis iš gausybės svarbiausia dėmesį reikia atkreipti į sudėtį – vitaminai kuriuose RMV nuo 20 iki 30 procentų mažai naudingi, o geriausi – nuo 50 iki 100 procentų. Idealu, kai produktai yra sukurti pagal kiekvieno individo (priklausomai nuo lyties ar amžiaus) porekius: vyrams, moterims, vaikams, paaugliams, senjorams ir kt. Tokie yra LIVOl MULTI vitaminai.